«Powrót

Akcja rozliczeniowa PIT w galeriach handlowych

Akcja rozliczeniowa PIT w galeriach handlowych

Akcja rozliczeniowa PIT w galeriach handlowych

Punkt obsługi podatnika w Galerii Echo
Punkt obsługi podatnika w Galerii Korona.
Punkt obsługi podatnika w Galerii Kamiennej.
Punkt obsługi podatnika w Galerii Ostrowiec Św.

W piątek i sobotę (6 i 7 kwietnia 2018 r.) w pięciu galeriach handlowych w naszym województwie pracownicy urzędów skarbowych pomagali wypełnić PIT-y i wysłać drogą elektroniczną.

Pracownicy Pierwszego oraz Drugiego Urzędu Skarbowego w Kielcach, Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Św., Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach oraz Izby Administracji Skarbowej w Kielcach pełnili dyżury w tymczasowych punktach składania zeznań w galeriach: Echo i Korona w Kielcach, Galerii Ostrowiec Świętokrzyski, Hermes w Skarżysku - Kamiennej i Kamiennej w Starachowicach w godz. od 12.00 do 20.00.

Na wyznaczonych stanowiskach komputerowych pracownicy urzędów wyjaśniali wątpliwości związane z wypełnieniem PIT czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń, a co najważniejsze – pomagali wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego. Na dowód złożonego zeznania podatnicy otrzymali urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania tzw. UPO.
Korzystając z możliwości złożenia zeznania poza urzędem, każdy mógł się przekonać, że wysłanie PIT-a drogą elektroniczną to szybki i łatwy sposób rozliczenia z urzędem skarbowym.

Tymczasowe punkty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, zostało wysłanych drogą elektroniczną łącznie 526 zeznań rocznych oraz 764 podatnikom udzielono informacji w zakresie rozliczeń rocznych.

Organizacja dyżurów spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Kielc, Ostrowca Św., Skarżyska- Kamiennej i Starachowic, którzy przy okazji zakupów mogli nauczyć się i wysłać swoje zeznanie drogą elektroniczną. Klienci galerii docenili zaangażowanie, pomoc i wsparcie urzędników w wypełnianiu obowiązków podatkowych.

Kolejna pomoc pracowników Pierwszego i Drugiego Urzędu Skarbowego w Kielcach w wysyłaniu zeznań drogą elektroniczną zaplanowana jest na 16 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) w godz. od 10.00 do 18.00 w tymczasowym puncie obsługi podatnika mieszącym się w centrum handlowym w Pasażu Świętokrzyskim w Kielcach, przy ul. Edmunda Massalskiego 3.