«Powrót

Dobra współpraca służb przynosi efekty

Dobra współpraca służb przynosi efekty

Dobra współpraca służb przynosi efekty

Automat nielegalny
Banknoty
Środki odurzające

Świętokrzyski Urząd Celno-Skarbowy we współpracy z funkcjonariuszami Policji z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową przeprowadził kontrolę jednego z lokali w Kielcach.

Punkt od dłuższego czasu był w zainteresowaniu dwóch służb. Z wiadomości operacyjnych wynikało, że prócz automatów służących do nielegalnych  gier hazardowych, w lokalu mogą być też znaczne ilości substancji psychoaktywnych.

W wyniku kontroli stwierdzono dwa  automaty, a czynności procesowe przeprowadzone przez funkcjonariuszy celno-skarbowych potwierdziły, że maszyny te służyły do nielegalnych gier hazardowych. Wewnątrz urządzeń znaleziono 9300 zł.. Maszyny i pieniądze zabezpieczono do dalszego postępowania.

Funkcjonariusze policji natomiast, u 25- latki którą zastali w lokalu w momencie rozpoczęcia kontroli, znaleźli marihuanę i biały proszek, który wstępnie określono jako dopalacze. Zatrzymanej za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia.

Obecnie trwa postępowanie ustalające właściciela lokalu i organizatorów nielegalnego hazardu. Urządzanie nielegalnych gier hazardowych zgodnie z obowiązującymi przepisami jest zagrożone karą w wysokości 100 000 PLN za każdy automat, a nawet pozbawieniem wolności do lat 3.

Działania świętokrzyskiej służby celno-skarbowej będą prowadzone nadal, jak również będzie zacieśniana współpraca z policją w tym  obszarze.

 

Przypominamy:

  • Wszystkie automaty znajdujące się obecnie poza kasynem, działają niezgodnie z prawem.
  • W województwie  świętokrzyskim  zezwolenie posiada tylko 1 kasyno, które działaw Kielcach.
  • Ustawa o grach hazardowych wprowadziła bardzo wysokie kary zarównodla urządzającego, posiadacza, a nawet dla gracza.
  • Kara  administracyjna  za każdy  automat  wynosi  100 000 zł.
  • Nieznajomość  przepisów  nie  działa  na  korzyć oskarżonego.  

 

Przypominamy o bezpłatnym telefonie interwencyjnym  Powiadom cło  800 060 000, adres skrzynki e-mail, na który można przesyłać anonimowo informacje  powiadom-clo@mf.gov.pl