«Powrót

Kolejna dostawa radiowozów dla świętokrzyskiej Służby Celno-Skarbowej

Kolejna dostawa radiowozów dla świętokrzyskiej Służby Celno-Skarbowej

Kolejna dostawa radiowozów dla świętokrzyskiej Służby Celno-Skarbowej

Oznakowane samochody służby celno-skarbowej
Oznakowany samochód służby celno-skarbowej

Funkcjonariusze Działu Realizacji i Służby Dyżurnej Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach zostali wyposażeni w sześć nowych samochodów służbowych marki Opel Astra oraz samochód Renault Master z oznaczeniem SŁUŻBA CELNO-SKARBOWA.

Samochód tzw. „mobilne biuro" dostosowany jest do pracy w terenie, wyposażony m. in. w dodatkowe akumulatory oraz generator prądu umożliwiający zasilanie na postoju urządzeń i narzędzi elektrycznych, jak również posiada dodatkowe oświetlenie wszystkich stref pojazdu umożliwiających kontrole w nocy.

Pojazd ze względu na wysokość przedziału biurowego umożliwia swobodne poruszanie się wewnątrz w pozycji wyprostowanej, jak również zapewnione jest miejsce pracy dla dwóch funkcjonariuszy i dwóch osób kontrolowanych.

Tylna część pojazdu tzw. „magazynowa" zawiera m.in. leżankę do kontroli podwozia pojazdów, półki na sprzęt z pasami do mocowania, agregat prądotwórczy wraz z kablami umożliwiającymi pracę agregatu na zewnątrz pojazdu, jak i zasilanie różnych urządzeń jak np. wiertarek, przecinarek, endoskopów, dodatkowych źródeł oświetlenia zewnętrznego. Samochody zostały zakupione w ramach środków przyznanych przez Ministerstwo Finansów.

W celu doskonalenia umiejętności i techniki prowadzenia samochodów, a tym samym podnoszenia kwalifikacji z zakresu bezpieczeństwa, planowane jest przeprowadzenie szkolenia dla funkcjonariuszy – kierowców nowych pojazdów.