«Powrót

Kontrola nielegalnego hazardu trwa

Kontrola nielegalnego hazardu trwa

Kontrola nielegalnego hazardu trwa

Nielegalne automaty

26 czerwca br., w godzinach wieczornych,funkcjonariusze celno – skarbowi z Kielc wraz z policjantami z Kielc i Skarżyska-Kamiennej skontrolowali 3 punkty hazardowe w Kielcach, Skarżysku-Kam. i Chęcinach. 

Lokale nie były oznaczone reklamami ani szyldami zachęcającymi do udziału w hazardzie. Kontrola zakończyła się sukcesem dzięki wcześniejszej pracy operacyjnej. Mundurowi wchodząc do lokali byli  już pewni, że działają w nich nielegalne automaty do gier hazardowych.  Zarówno sami gracze, jak i obsługa byli całkowicie zaskoczeni działaniami funkcjonariuszy i nie stawiali oporu.

Łącznie zatrzymano 18 automatów do gier, ponad 8 tysięcy zł przeznaczone na wypłatę wygranych, a także faktury, umowy wynajmu powierzchni i inną dokumentację służącą do rozliczeń finansowych w ramach działalności hazardowej. Wszystkich  uczestników gry, a także osoby zatrudnione w tzw. „salonach gier"  przesłuchano. Trwa teraz ustalanie właścicieli lokali i osób organizujących, urządzających nielegalny proceder.

Dochodzenie w sprawie prowadzi Naczelnik Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach.

 

Przypominamy:

  • 1 kwietnia 2017r. w życie weszły znowelizowane przepisy Ustawy o grach hazardowych. Żaden z licznych lokali oznaczonych logo typu „77777", „Casino", „Games" bądź jakimikolwiek symbolami przypominającymi ruletki, kości do gry i inne kojarzące się z hazardem nie działa legalnie.
  • Zgodnie z prawem automaty do gier mogą znajdować się wyłącznie w koncesjonowanym kasynie, a  w województwie świętokrzyskim jest tylko jedno.
  • Urządzanie gier na takich urządzeniach, jak również wynajem powierzchni pod wstawianie automatów do gier jest przestępstwem i będzie bezwzględnie ścigane przez uprawnione do tego organy.
  • Kara administracyjna za urządzanie gier lub wynajem powierzchni pod taką działalność może sięgnąć nawet 100 tys. złotych od każdego automatu.