«Powrót

Papierosy bez akcyzy w psiej budzie

Papierosy bez akcyzy w psiej budzie

Papierosy bez akcyzy w psiej budzie

Papierowy znalezione w dachu budy psa
Skrytka z beczką z papierosami  pod budą

4 września 2017 r. funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego, podczas wykonywania czynności służbowych na terenie powiatu opatowskiego uzyskali informację, że do jednego ze sklepów dostarczane są papierosy bez polskich znaków akcyzy i rozprowadzane wśród mieszkańców gminy.

Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres i zastali właścicielkę sklepu. Nerwowe zachowanie kobiety wzbudziło czujność funkcjonariuszy - zauważyli, że ukrywa jakiś pakunek pod ubraniem. Po okazaniu przez kobietę ukrywanej saszetki stwierdzono, że znajduje się w niej kilka paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W związku z powyższym funkcjonariusze nabrali dalszych podejrzeń i udali się razem z właścicielką do jej miejsca zamieszkania celem przeszukania posesji. Czynności przeszukania dokonano w dwóch położonych na posesji budynkach mieszkalnych, należących do różnych właścicieli. W czynnościach tych uczestniczył pies służbowy.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze ujawnili łącznie 844 paczki tj. 16 880 szt. nielegalnych papierosów. Większość papierosów ukryta była pod dachem psiej budy oraz w beczce zakopanej pod tą budą, a także w nowo budowanym budynku przeznaczonym na działalność handlową.
Szacunkowa wartość rynkowa ujawnionych papierosów wynosi ponad 11,5 tys. zł, natomiast należności z tytułu cła, podatku akcyzowego i podatku od towarów i usług przekraczają kwotę 18,3 tys. zł.