«Powrót

Wspólne działania funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz CBŚ w Kielcach

Wspólne działania funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz CBŚ w Kielcach

Wspólne działania funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz CBŚ w Kielcach

Nielegalne automaty

            Funkcjonariusze Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego Policji w trakcie wspólnych działań z funkcjonariuszami Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach zatrzymali ośmiu członków gangu,

zarabiających na automatach do gier hazardowych w województwie świętokrzyskim. 

            Kontrolowanie przez grupy przestępcze automatów do gier nazywanych również jednorękimi  bandytami  to jedno z bardziej dochodowych przedsięwzięć na rynku. Jedno urządzenie może przynieść miesięcznie  nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych zysku.

            Grupą przestępczą kierował lokalny „przedsiębiorca", który zwerbował do współpracy znajomych. Wspólnie instalowali nielegalne automaty do gier w lokalach w Kielcach i okolicach. Ustalono, że działali  od połowy 2016 roku.

Akcję przeprowadzono jednocześnie w kilku  wyznaczonych miejscach, a do członków gangu z kryminalna przeszłością wysłano antyterrorystów. Zachodziła obawa, że obaj gangsterzy mogą być uzbrojeni.

Funkcjonariusze Policji  zatrzymali  wszystkich podejrzanych. Natomiast funkcjonariusze celno-skarbowi z Izby  Administracji Skarbowej z Kielc zajęli się nielegalnymi  automatami. Wszystkie  maszyny  zostały zabezpieczone w magazynie celno-skarbowym.

Zabezpieczono także pieniądze oraz samochody o wartości 350 tys. złotych.

Członkowie gangu usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwami karno-skarbowymi, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Szef grupy przestępczej  odpowie dodatkowo za kierowanie grupą przestępczą, za co może trafić do więzienia na 10 lat.