«Powrót

Wyłudzenia z NFZ

Wyłudzenia z NFZ

Wyłudzenia z NFZ

magazyn z dużą ilością dokumentów ułożonych na półkach
sprzęt medyczny w postaci rowerków stacjonarnych, piłek rehabilitacyjnych, bieżni

Funkcjonariusze Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z funkcjonariuszami Wydziału d/w z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w trakcie wspólnych działań zatrzymali trzy osoby w wieku: 37, 38 i 57 lat, które wyłudzały refundacje na sprzęt medyczny z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Właściciele sklepów ortopedycznych  z terenu województwa świętokrzyskiego oraz pracownica, działali wspólnie w celu uzyskania korzyści finansowych. Grupa wyłudzała nienależne  refundacje z NFZ za fikcyjne transakcje zakupu i sprzedaży sprzętu ortopedycznego.

Preparowali dokumentację, na podstawie której zwracali się o refundację do NFZ, za rzekomo wydany klientom sprzęt ortopedyczny. Znaczna część kupujących nie miała wiedzy, że do ich  kartoteki medycznej dopisywany jest sprzęt, którego nie otrzymywali. Podawali swe dane osobowe w zamian za drobne upominki np. ciśnieniomierze.

Za to przestępstwo zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.
Śledztwo ma charakter rozwojowy.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 11.04.2017 Data publikacji: 11.04.2017 09:41 Data ostatniej modyfikacji: 11.04.2017 09:41
Autor: Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Kielcach Osoba publikująca: Małgorzata Erdenberger Osoba modyfikująca: Małgorzata Erdenberger