«Powrót

Wyślij PIT przez Internet w galeriach handlowych

Wyślij PIT przez Internet w galeriach handlowych

Wyślij PIT przez Internet w galeriach handlowych

Kobieta w okularach trzymająca na ramieniu torebki i napis: Szpilki, kawa i jeszcze PIT

W dniach 6 - 7 kwietnia 2018 r. w pięciu galeriach handlowych woj. świętokrzyskiego w godzinach od 12.00 do 20.00 pracownicy urzędów skarbowych i Izby Administracji Skarbowej w Kielcach pełnić będą dyżury w tymczasowych punktach wysyłania zeznań rocznych drogą elektroniczną w:

  • Galerii Echo w Kielcach,
  • Galerii Korona w Kielcach,
  • Galerii Ostrowiec Świętokrzyski,
  • Galerii Hermes w Skarżysku-Kamiennej,
  • Galerii Kamiennej w Starachowicach.

Udzielą informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za rok 2017 oraz ulg podatkowych i odliczeń. Najważniejsze jednak jest to, że ze wsparciem pracowników będzie można wprowadzić zeznanie roczne do systemu e-Deklaracje, za pomocą którego PIT zostanie przesłany drogą elektroniczną do właściwego dla podatnika urzędu skarbowego. Na miejscu otrzymają Państwo także Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO) - dokument wysłania zeznania drogą elektroniczną. Pomoc pracowników jest darmowa i nie wiąże się ze spełnieniem dodatkowych warunków.

Jednakże, żeby móc skorzystać z pomocy pracowników urzędów skarbowych przy wysyłaniu zeznań drogą elektroniczną wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11 jakie otrzymaliśmy od pracodawcy lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2017 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia dokonania wydatków, które chcemy odliczyć.

Ponadto bardzo ważne jest by mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 roku –  informacje te będą potrzebne do wysłania zeznania drogą elektroniczną.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z możliwości wysłania zeznania podatkowego drogą elektroniczną w galeriach.