«Powrót

Automaty i ampułki z podejrzanym proszkiem

Automaty i ampułki z podejrzanym proszkiem

Automaty i ampułki z podejrzanym proszkiem

Podłużne ampułki wypełnione białym proszkiem o nieustalonym składzie, umieszczone w woreczku foliowym
Banknoty o nominałach stu, pięćdziesięciu, dwudziestu i dziesięciozłotowych, kajdanki oraz plakietka z logo Służby Celno-Skarbowej

Funkcjonariusze świętokrzyskiej Krajowej Administracji Skarbowej w drugiej połowie lipca br. kontynuowali kontrole punktów, w których organizowane są nielegalne gry wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. W dniach 24 i 25 lipca prowadzili działania na terenie powiatów skarżyskiego i opatowskiego, gdzie zabezpieczyli łącznie 5 automatów oraz ponad 5 tys. zł gotówki pochodzącej z nielegalnego procederu.

Natomiast 30 lipca br., dzięki wzorowej współpracy z policją, w jednym lokali na terenie Kielc zatrzymano cztery nielegalne maszyny i ponad 4 tys. zł w gotówce. Ponadto mundurowi wykryli w pomieszczeniu sporą ilość ampułek typu Eppendorf z białym proszkiem o nieustalonym składzie. Ampułki przekazano funkcjonariuszom policji, z kolei automaty zostały przewiezione do magazynu Izby Administracji Skarbowej w Kielcach.

W myśl obowiązujących przepisów za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary i odpowiedzialność karno-skarbowa. Przypomnijmy – za każdy automat może zostać nałożona kara pieniężna w wysokości 100.000 zł, a organizator gier hazardowych może zostać ukarany pozbawieniem wolności do lat 3 albo obiema karami łącznie.