«Powrót

KAS na festynie z okazji Dnia Dziecka w Kluczewsku

KAS na festynie z okazji Dnia Dziecka w Kluczewsku

KAS na festynie z okazji Dnia Dziecka w Kluczewsku

Duża grupa ludzi siedzi na ławkach na stadionie sportowym i ogląda koncert przygotowany z okazji Dnia Dziecka.
Dwie kobiety oglądają eksponaty zabitych zwierząt.
Pies służbowy - owczarek niemiecki obwąchuje skrzynki z tytoniem.
Dwoje dzieci rozwiązuje gry i krzyżówki. Za nimi tłum ludzi - uczestników festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka.
  • W niedzielę na stadionie sportowym w Kluczewsku odbył się rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka.
  • Stoiska wystawiły służby mundurowe.

Z okazji Dnia Dziecka pracownicy i funkcjonariusze świętokrzyskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przygotowali na festynie w Kluczewsku stoisko edukacyjno-promocyjne. Uczestnicy imprezy z zainteresowaniem oglądali okazy CITES (czyli wyroby z gatunków zwierząt chronionych, zarekwirowane turystom przy próbie ich przemytu) takie jak m.in.: skórę z wilka szarego, torebki, paski, portfele, buty ze skór krokodyla czy węża oraz koralowce". Nasze stoisko znalazło się w doborowym towarzystwie innych służb mundurowych, takich jak m.in.: Policja, Wojsko Polskie, Straż Pożarna, Lasy Państwowe, Straż Ochrony Kolei.

Dużym zainteresowaniem na stoisku KAS cieszył się pies służbowy -  funkcjonariuszka Kora. W czasie pokazu zaprezentowała ona swoje umiejętności i sprawnie znalazła ukryte wyroby tytoniowe.
Podczas trwania festynu zorganizowaliśmy wiele gier i zabaw zespołowych. Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki oraz krzyżówki, przymierzały kamizelki kuloodporne, hełmy i z uśmiechem pozowały do zdjęć. Nasi najmłodsi otrzymali drobne upominki z logo KAS, tj.: piłeczki, długopisy, smycze, kalkulatory, piórniki, gry logiczne, kolorowe karteczki samoprzylepne oraz słodycze.  

Festyn był doskonałą okazją, aby opowiedzieć o codziennej pracy i służbie w KAS oraz zaprezentować e-usługi, m.in.:  „Umów wizytę w urzędzie skarbowym", „e-Urząd Skarbowy" czy „Twój e-PIT".