«Powrót

Szkolenie podatkowe przeprowadzone przez Pierwszy Urząd Skarbowy w Kielcach

Szkolenie podatkowe przeprowadzone przez Pierwszy Urząd Skarbowy w Kielcach

Szkolenie podatkowe przeprowadzone przez Pierwszy Urząd Skarbowy w Kielcach

grupa ludzi w sali przy stole
Stanowisko obsługi w urzędzie skarbowym
  • Pierwszy Urząd Skarbowy w Kielcach (I US) zorganizował szkolenie podatkowe.
  • Uczestnikami spotkania byli pracownicy oraz podopieczni Stowarzyszenia Głuchych CISZA.
  • Jest to kolejne z cyklu spotkań podatkowych dla osób ze szczególnymi potrzebami.

17 kwietnia odbyło się kolejne w tym roku spotkanie dedykowane osobom ze szczególnymi potrzebami.

Wydarzenie miało miejsce w siedzibie Stowarzyszenia Głuchych CISZA. Pracownicy I US przy udziale tłumacza języka migowego omówili ulgi i odliczenia podatkowe oraz zasady wypełniania i składania zeznań za 2023 r. Przedstawili także temat umawiania wizyt w urzędzie skarbowym oraz zalety załatwiania spraw on-line w serwisie e-Urząd Skarbowy.

Ponadto eksperci skarbowi, oprócz przekazanej wiedzy z zakresu podatków, przedstawili  słuchaczom udogodnienia jakie zostały wprowadzone dla osób ze szczególnymi potrzebami w budynku I US. Budynek ten posiada m.in.: oznaczone w sposób widocznystanowiska obsługi, schody, poręcze i barierki, dzwonek przy głównym wejściu dla osób poruszających się na wózkach, niskie lady na sali obsługi klienta oraz pętlę indukcyjną. Dostępny jest także tłumacz języka migowego.

Najważniejszym ułatwieniem dla osób z niepełnosprawnością słuchu jest pętla indukcyjna – urządzenie wspomagające osoby niedosłyszące podczas załatwiania spraw urzędowych.
Pętla indukcyjna poprawia zrozumiałość mowy osobie słabosłyszącej, która korzysta z aparatu słuchowego lub implantu ślimakowego. Europejska Federacja Osób Słabosłyszących uznała pętle indukcyjne za systemy najbardziej przyjazne i dające najwięcej korzyści w zakresie  wspomagania słyszenia.
Pierwszy Urząd Skarbowy w Kielcach przywiązuje ogromną wagę do jak najlepszejobsługi osób niesłyszących, niedosłyszących, niewidomych i słabowidzących, poruszających się na wózkach czy też osób starszych.