«Powrót

Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Po lewej stronie zdjęcia widok na pomnik Stanisława Staszica w Parku Miejskim w Kielcach. Przed pomnikiem stoi w pozycji na baczność trzyosobowa reprezentacja Izby Administracji Skarbowej w Kielcach, która składa przed pomnikiem wieniec w kolorze biało-czerwonym.
Widok na wejście do Muzeum Narodowego w Kielcach przed którym stoją uczestnicy obchodów rocznicy Konstytucji 3 Maja - włodarze miasta, politycy, przedstawiciele wojska i kieleckich instytucji.
Park Miejski w Kielcach. Widok na trzech funkcjonariuszy służby Celno-Skarbowej, którzy maszerują w Poczcie Sztandarowym  Izby Administracji Skarbowej w Kielcach.
Plac przed Muzeum Narodowym w Kielcach z widokiem na Bazylikę Katedralną w Kielcach. Na placu stoi Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej.
  • 3 maja br. uroczyście obchodziliśmy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  • Główne uroczystości odbyły się na placu przed Muzeum Narodowym w Kielcach oraz przed pomnikiem Stanisława Staszica w Parku Miejskim w Kielcach.

3 maja br. świętowaliśmy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Świętokrzyską KAS na uroczystości reprezentowali: Paweł Cymbalak – Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Kielcach, Wiesław Pawlak – Naczelnik Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego (ŚUCS) wraz z zastępcą mł. asp. Piotrem Adamczykiem oraz Poczet Sztandarowy.

Wojewódzkie obchody tego święta rozpoczęła Msza Św. w Bazylice Katedralnej. Uroczystej eucharystii, sprawowanej w intencji Ojczyzny, przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Kolejnym punktem uroczystości rocznicowych było odegranie Hymnu Państwowego na placu przed siedzibą Muzeum Narodowego w Kielcach. Następnie uczestnicy obchodów przeszli ulicami miasta do Parku Miejskiego przed pomnik Stanisława Staszica. Tam nastąpiło uroczyste podniesienie Flagi Państwowej na maszt, odegranie Hymnu Państwowego, wystąpienie Wojewody Świętokrzyskiego, a następnie Apel Pamięci oraz ceremonia złożenia wieńców i wiązanek.

Uroczystą oprawę muzyczną podczas uroczystości zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej.