«Powrót

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Informacja o dostępności architektonicznej budynku Urzędu Skarbowego w Sandomierzu

Urząd Skarbowy w Sandomierzu
ul. Żydowska 1
27-600 Sandomierz
Sekretariat tel. 15-83-31-800
Kancelaria tel. 15-83-31-846
e-mail:
us.sandomierz@mf.gov.pl

Budynek urzędu usytuowany jest na starym mieście u zbiegu ul. Szpitalnej i ul. Żydowskiej, naprzeciwko Synagogi, w której obecnie mieści się Archiwum Państwowe.

Do urzędu można dojechać własnym środkiem transportu lub komunikacją miejską:

z dworca autobusowego:

  • komunikacją miejską linią nr 1, 5 przystanek przy ul. 11 Listopada lub ul. Mickiewicza, przystanek końcowy – Brama Opatowska, następnie poruszając się pieszo należy skręcić w stronę Bramy Opatowskiej, idąc ul. Opatowską należy skręcić w prawo w ul. Szpitalną. Po lewej stronie widoczne będzie wejście główne do budynku urzędu,
  • komunikacją prywatną lub transportem własnym z ul.11 Listopada na skrzyżowaniu w lewo w ul. Mickiewicza, za parkiem miejskim tuż przed hotelem ,,Willa pod Bramą" skręcić w prawo w ul. Podwale i na skrzyżowaniu przy Zamku Królewskim skręcić w ul. Zamkową, a następnie w ul. Żydowską;

z dworca PKP:

  • komunikacją miejską linią nr 11, 3 (sezonowo) – przystanek przy dworcu wzdłuż ul. Lwowskiej, przystanek końcowy – ul. Mickiewicza 1 przy seminarium,następnie poruszając się pieszo należy skręcić w Bramę Opatowską; idąc ul. Opatowską należy skręcić w prawo w ul. Szpitalną. Po lewej stronie widoczne będzie wejście główne do budynku urzędu,
  • komunikacją prywatną lub transportem własnym: z przystanku na ul. Lwowskiej przejeżdżając przez most na rzece Wisła ulicą Żwirki i Wigury na drugich światłach skręcić w lewo w ul. Zawichojską, następnie tuż za Bramą Opatowską skręcić w lewo w ul. Podwale, na skrzyżowaniu przy Zamku Królewskim skręcić w ul. Zamkową, a następnie w ul. Żydowską,

z innych części miasta: transportem własnym lub liniami nr 2,4 –przystanek końcowy Brama Opatowska, następnie pieszo dojść do budynku urzędu.

Do budynku prowadzą dwa wejścia: od strony ul. Żydowskiej, schody nie są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózku oraz od strony ul. Szpitalnej, gdzie znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózku prowadzący bezpośrednio do sali obsługi podatnika. Od strony ul. Szpitalnej brak chodnika.

Naprzeciw budynku urzędu od ul. Żydowskiej znajduje się płatny, publiczny parking, z wyznaczonymi dwoma miejscami postojowymi dla pojazdów osób z niepełnosprawnością ruchową.

Chodnik prowadzący do budynku, usytuowany równolegle do ul. Żydowskiej, nie jest wyposażony w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych i słabowidzących.

Budynek jest 4-kondygnacyjny, nieprzystosowany w pełni do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.

Na parterze budynku znajduje się sala obsługi. Po prawej stronie od wejścia do sali obsługi podatnika znajdują się stanowiska obsługi z obniżoną ladą, gdzie można uzyskać niezbędne informacje.

Na wprost wejścia głównego usytuowane są schody prowadzące do biur na wyższych kondygnacjach. Wyższe kondygnacje nie są dostępne dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózku. W przypadku wizyty w urzędzie osoby z niepełnosprawnością ruchową, pracownicy schodzą do klienta.

Istnieje możliwość zapewnienia asysty pracownika urzędu/ochrony przy wejściu do budynku, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – tel. 15 833 18 46.

Toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się przy sali obsługi podatnika w korytarzu za stanowiskiem kasowym.

W budynku nie ma windy.

Brak jest oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

 

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 06.08.2020 Data publikacji: 06.08.2020 10:05 Data ostatniej modyfikacji: 29.09.2020 15:17
Autor: Kierownik komórki ds. nieruchomości Osoba publikująca: Anna Stępień Osoba modyfikująca: Anna Stępień