«Powrót

W Starachowicach hazardu coraz mniej

W Starachowicach hazardu coraz mniej

W Starachowicach hazardu coraz mniej

Plansza gry hazardowej

4 sierpnia 2017 r. w godzinach południowych funkcjonariusze ze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili kontrole lokalu w Starachowicach, co do którego mieli uzasadnione podejrzenie, że urządzane są w nim nielegalne gry hazardowe.

Skuteczna akcja była możliwa dzięki współpracy z władzami miasta Starachowice oraz Strażą Miejską. W okresie poprzedzającym akcję, służby wspólnie prowadziły czynności sprawdzające. Kontrola była utrudniona, gdyż z zewnątrz lokal nie był oznaczony żadnymi reklamami informującymi o możliwości udziału w grach na tzw. „jednorękich bandytach". W identyfikacji pomogli także mieszkańcy Starachowic, od których spływały informacje i  prośby o interwencje.

W wyniku przeszukania lokalu ujawniono: 3 automaty do gier oraz dokumenty świadczące o tym, że w lokalu były urządzane gry hazardowe tj. regulaminy urządzania i działania automatów, klucze i piloty do maszyn oraz 2 310 zł., zapakowane w torebki z przeznaczeniem na wygrane. Obsługująca lokal nie przyznawała się do udziału w procederze. Trwa obecnie ustalanie właściciela lokalu i osoby odpowiedzialnej za urządzaniem hazardu.

Do dalszego postępowania zabezpieczono automaty, pieniądze i dokumenty, które przewieziono do magazynu celno-skarbowego w Kielcach. Postępowanie obecnie prowadzi Naczelnik Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach.

 

Przypominamy: 1 kwietnia 2017 r. w życie weszły znowelizowane przepisy Ustawy o grach hazardowych. Zgodnie z prawem automaty do gier mogą znajdować się wyłącznie w koncesjonowanym kasynie.

Kara administracyjna za urządzanie gier lub wynajem powierzchni pod nielegalną działalność hazardową  może sięgnąć nawet 100 tys. złotych od każdego automatu.